Lista aktualności Lista aktualności

Duże zainteresowanie sprzątaniem Starego Gaju

Ponad 150 osób wzięło udział w „Rodzinnym sprzątaniu lasu” zorganizowanym przez Nadleśnictwo Świdnik w Uroczysku Stary Gaj.

Śmieci pozostawiane w leśnych ostępach to nadal duży problem, który poza zagrożeniem dla środowiska niesie za sobą również ogromne koszty jakie ponoszą Lasy Państwowe. Tylko w minionym roku świdniccy leśnicy zebrali na zarządzanym przez siebie terenie ponad 340 m3 odpadów wydając na ich uprzątnięcie i wywóz przeszło 75 tys. zł.

Mając na uwadze skalę tego problemu Nadleśnictwo Świdnik zaprosiło do czynnego udziału w „Rodzinnym sprzątaniu lasu” wszystkich, którym leżą na sercu działania podejmowane na rzecz środowiska naturalnego. Ze względu na obostrzenia epidemiczne, wydarzenie odbyło się zgodnie z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego. –Dziękujemy każdej osobie, która przyłączyła się do wspólnego zbierania śmieci w leśnych ostępach Starego Gaju dokładając swoją małą cegiełkę do poprawy stanu ojczystej przyrody – zaznacza nadleśniczy Adam Kot nie kryjąc zadowolenia z tego ile osób uczestniczyło w sobotniej inicjatywie.

Choć akcja trwała zaledwie kilka godzin, jej uczestnikom udało się zebrać ok. 4 m3 śmieci. Warto zwrócić uwagę, że od początku roku, przy współudziale zakładów usług leśnych, w tym kompleksie leśnym uprzątnięto już przeszło 14 m3 odpadów i nieczystości. Ilość ta odpowiada dwóm wypełnionym po brzegi kontenerom.