Lista aktualności Lista aktualności

Leśne Lato

Cykl audycji „Leśne lato” - Polskie Radio Lublin

Od 7 lipca rozpoczyna się kolejny cykl audycji „Leśne lato”. Będzie można ich słuchać w każdą letnią sobotę. Projekt składa się z dwóch części: „Leśnego wędrowania” (7.00-9.00) oraz „Leśnego Jaśka” (9.00-10.00). Całość poprowadzi Pani Redaktor Magdalena Lipiec-Jaremek.

„Leśne lato” nagrywane jest na terenie nadleśnictw wchodzących w skład RDLP w Lublinie. Jego celem jest prezentacja lubelskich lasów i działalności leśników. W „Leśnym wędrowaniu” na słuchaczy, jak zawsze, będą czekały barwne opowieści zaproszonych gości prezentujące bogactwo przyrodnicze i piękno lasów dyrekcji lubelskiej, ich walory kulturowe, historyczne, rekreacyjne i turystyczne. Nie zabraknie informacji o codziennej pracy leśników, którzy opowiedzą nie tylko o dziedzinach gospodarki leśnej, lecz także o swoich pasjach i zainteresowaniach. Usłyszymy również przedstawicieli instytucji współpracujących z Lasami Państwowymi.

Natomiast „Leśny Jasiek” opowie o lesie pełnym niespodzianek, leśniku gospodarzu lasu, wakacjach w lesie, mieszkańcach lasu, o drugim życiu drzewa. Odpowiemy również na wiele pytań, m.in.: co nam daje las czy skąd się biorą drzewa w lesie.

Programy są również wskazówką dla słuchaczy, gdzie mogą ciekawie spędzić czas wakacji w lubelskich lasach. Przedstawiają także ścieżki biegowe, rowerowe, do nordic-walking, z których mogą korzystać słuchacze. Ponadto pokazujemy formy ochrony przyrody występujące na terenie RDLP w Lublinie. Na słuchaczy czekają liczne konkursy z leśnymi nagrodami.