Lista aktualności Lista aktualności

1000 drzew na minutę

Uczniowie świdnickich szkół posadzili młody las

Wiosna to dla leśników czas intensywnej pracy głównie z uwagi na trwające w tym okresie odnowienia. W tym roku z pomocą w sadzeniu lasu ruszyło kilkudziesięciu uczniów świdnickich szkół: Powiatowego Centrum Edukacji Zawodowej, I Liceum Ogólnokształcącego im. W. Broniewskiego, Zespołu Szkół Nr 1 im. C. K. Norwida i Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego wraz z wychowawcami oraz wicestarostą Waldemarem Białowąsem.
Młodzież pod okiem doświadczonych leśników posadziła na terenie Uroczyska Świdnik Duży około 2 tysięcy szt. sadzonek buka.

Co roku leśnicy w Polsce sadzą ok. 500 mln nowych sadzonek. To prawie 1000 drzew na minutę, każdego dnia. Przy założeniu, że posadzimy wszystkie sadzonki w jednym rzędzie to miałyby one długość z Ziemi na Księżyc i z powrotem, a po zsumowaniu ich powierzchni można by było obsadzić prawie 75 tys. boisk piłkarskich.
Drzewa sadzimy zgodnie ich wymaganiami siedliskowymi, dzięki czemu drzewostany które powstaną będą zdrowe i odporne na wpływ negatywnych czynników m.in. szkodliwe owady, suszę, zanieczyszczenie powietrza.